úterý 4. října 2016

DIY: Čelenkovník, který potřebuje každá parádnice

Hezke úterý, tvořivci,

včera jsem měla chvilku a konečně se vrhla na vytvoření čelenkovníků. Čelenek máme doma docela dost a pořád se někde povalují, a tak už byl vcelku potřeba. Navíc mne poprosila kamarádka, jestli bych také jeden neudělala její dcerce. přišla i s jasným vzhledem, jak by měl vypadat, a tak mi vlastně i práci trochu ulehčila a popostrčila mne :-)

Díky nabídce e-shopu Stoklasa, jsem byla upřímně trochu bezradná v tom, jak barevný čelenkovník bude. Chápejte mne, původně jsem chtěla udělat jen jednu barevnou variantu a pár kusů pro své nejbližší, ale těch stužek mají na e-shopu tolik. A navíc tak nádherné... to se nedalo ignorovat, a tak myslím, že těch čelenkovníků ještě bude hodně :-)

A teď k postupu. Je to opravdu jednoduché, takže žádné výmluvy, že to nezvládnete :-)


Budete potřebovat:

2 druhy rypsových stužek v různých šířkách
1 kroužek na klíče
Jehlu s nití (nebo šicí stroj)
Špendlíky
Knoflík na ozdobení - můžete použít samozřejmě i jinou ozdobu dle vlastního výběru


Silnější stuhu protáhněte přes kroužek na klíček, ohněte a prošijte - můžete ručně či na šicím stroji.Tenčí stužku ohněte, aby byla "začištěná" a přišijte kousek pod okraj pod kroužek na klíče - mějte ji na středu silnější stuhy. Odměřte si potřebnou délku (já zvolila cca 8 cm) a ohnutím vytvořte "kapičku", kterou si přišpendlete. 


Takto přišpendlené si stužky vnitřně sešijte - jak je na obrázku níže.  Díky tomu vám vznikne poutko na čelenku. Pokračujte stále stejně, dokud nebudete mít potřebný počet poutek - já dělala 6 poutek na jeden čelenkovník. 


U posledního poutka zahnete tenčí stužku dovnitř. Tím ji "začistíte" a nebude tak docházet k jejímu třepení...


... stejně, jen o cca centimetr níže, postupujte i s širokou stužkou. Teď už jen vybrat vhodný knoflík na ozdobu a přišít jej. Tadááá, čelenky jsou krásně srovnané :-) A jak rovnáte čelenky vy? :-)SHARE:

2 komentáře

  1. Já mám asi 50 čelenek a tohle přesně potřebuji! Děkuji za tip. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Nemáš vůbec zač. Až vyrobíš, tak hoď ke mě na FB ukázku ;-)

      Vymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig