sobota 29. října 2016

Ideální podzimní relax? Určitě detektivka od Aghaty Christie

Pěkný sobotní podvečer,

Jakou audioknihu jste naposledy poslouchali? Vítězí u vás klasika, něco novějšího nebo snad pohádky?

Já ráda zkouším vše možné a přiznávám, že díky spolupráci s Audiotékou, to mám svým způsobem jednodušší.

Tentokrát jsem zvolila detektivní klasiku od Agathy Christie - Deset malých černoušků.Myslím, že autorku nemusím nikomu příliš představovat. Již i děti na základních školách se o ni učí a pokud máte rádi detektivky, určitě ji dobře znáte. 

Já jsem kdysi měla období, kdy jsem četla jednu knížku za druhou právě od Agathy Christie. To napětí, od začátku přemýšlení o tom, kdo je vrah, nečekané rozuzlení. Mistr psaného slova, který mi vždy zamotal hlavu a udržoval v očekávání až do konce. Ano, i tento titul jsem kdysi četla, takže vraha jsem znala, ale možnosti si jej poslechnout, jsem jednoduše neodolala. 

A nyní mohu s čistým svědomím doporučit tuto audioknihu i vám. Zejména nyní v podzimních pochmurných dnech si myslím, že ji oceníte a zaujme vás. 

Naprosto bravurní přednes Vladimíra Čecha umocňuje už tak výbornou dějovou linii. Opravdu se nenechte mýlit - i když byl příběh napsán již před mnoha lety, svým způsobem zůstává nadčasový. 

Kdo pozval deset vzájemně si cizích lidí na tajuplný ostrov? Kdo zná jejich tajemství a vyzradil je všem? Kdo z nich je vrah, když víme, že v minulosti vraždili všichni? Nebojte, já vám to neprozradím, ale nápovědu naleznete v básničce: 

"Deset malých černoušků hostil děda Vševěd..." 

Pokud vás audiokniha zaujala, naleznete ji ZDE.


Také přizpůsobujete tématiku knih ročnímu období? Já rozhodně. Nyní my začíná doba pálení svíček, teplé kávy a detektivek či "vážnějších témat". 

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig