pondělí 1. května 2017

Tvořivý týden #17

Pěkné sváteční odpoledne,

Poslední dny jsem se zase trochu ochomítala okolo šicího stroje, a tak vzniklo pár nových kousků do šatníku mých princezen. A nejen to...


Týden jsem začala tím, že jsem konečně ušila povlečení pro neteř, které jsem jí slibovala snad půl roku. Ono jsme s její maminkou hodně dlouho tedy vybíraly látku - požadavek zněl "dinosauři a růžová barva", ale stejně mi to trvalo... I tak ale věřím, že udělá radost :-)


Na přání jsem šila kapsář laděný do lila barev. Nádherné látky, co říkáte? Pokud by někdo chtěl, tak jsem je (stejně jako většinu bavlněných pláten, ze kterých šiju) objednávala na Fleru ZDE


Provence styl, co myslíte?


Na FB jsem si za poslední dobu našla hodně tvořivých skupinek - šití, háčkování..., to je vám takové inspirace, že mě až mrzí, že nestihnu vyzkoušet vše, co bych chtěla. Jednou z takových skupinek je Šijeme s Ottobre.  Našla jsem v ní volný střih na super bundičku pro holky. Já jsem tedy zvolila jako materiál teplákovinu, ale....


... tak trochu mi nedošlo, že nemám doma potřebný zip. No co, řekla jsem si, bude to mikča přes hlavu. Ale když už jsem začala s úpravami, tak jsem trochu zkrátila přední díl, aby byla asymetrická.


Kapsa měla být původně na obou stranách, ale když asymetrická mikča, tak se vším všudy :-) Nebudu lhát, parádně jsem se u ní vyvztekala, ale z výsledku mám radost.


Hrozně se mi líbí ta mint barva v kominaci s bílou s motivem koček. Holky jásaly a "óchaly" už při stříhání. Bylo tedy jasné, že to bude chtít i kalhoty - jak jinak než baggy (jiné ani neumím :-) )Něco málo mi z té mint látky zbylo, tak vymýšlím, co by se dalo ještě ušít. No uvidíme časem, co mne napadne. 


Modelky hnedky zkoušely a nakrucovaly se před fotoaparátem.

A víte co, musím vám něco říct - možná proto, že v některých skupinkách dostávají tvořilky od těch zkušenějších a "profi" vcelku kartáč, až mě to mrzí. Já sice nejsem švadlena, ale baví mě to. Je to pro mne relax, a i když má to oblečení třeba milion a jednu chybku, tak mám obrovskou radost, když se holkám líbí, když mi to třeba někdo na ulici pochválí a když to vydrží nekolikeré praní :-) Tohle jsou přesně ty věci, které asi nikdy na Fler nikdy dávat nebudu, ale budu ráda, pokud vás třeba inspirují a také je zkusíte.


Nelíbilo se mi to řešení u krku - byl takový holý, a tak jsem našila ještě kousek kočičí látky. Jenže ta se otáčela, a tak jsem ji nakonec ještě přišila a ozdobila knoflíčky. Holky jsou po mě, takže nikoho nepřekvapí, že padl výběr na jasně růžovou barvu


Ani háček jsem úplně neodložila. Další chobotnička pro kulíšky je hotová. Tato je pro nemocnici v Ústí nad Labem a brzy už poputuje v balíčku......ve kterém budou také sady čepička plus ponožtičky.

První takovou sadou je tato modrá.

Druhou pak jemně (cukrově) růžová.  Ještě chystám fialovou a mentolovou. Poté už vše poputuje za kulíšky. Na ponožtičky jsem už kolikrát slibovala návod. Dnes jsem vše nafotila a během týdne i sepíši. Slibuji! :-)Jak tvoříte vy? Pochlubte se - klidně i fotkou na mém FB :-)

SHARE:

2 komentáře

  1. Jste šikovná. Ty soupravy pro holčičky jsou super!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moc děkuji za krásnou pochvalu a návštěvu mého blogu! :-)

      Vymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig