čtvrtek 18. prosince 2014

Yankee candle - moje nej

Mám teď chviličku času, a tak jsem chtěla napsat zase pár slov a třeba někoho trochu inspirovat.

Počasí, které je právě teď, úplně vyzývá k zapálení si svíčky  - a to nejenom na adventním věnci, a jen tak si užívat příjemného mihotání plamenu a romantické atmosféry :-)

Mezi mé oblíbence patří voňavé svíčky z Ikey - jsou levné, vydrží hořet vcelku dlouho a krásně voní.

Jenže.... také jsem objevila svíčky od Yenkee candle. Mají nádherné vůně, vydrží hořet suprově dlouho a navíc mají (pro mne) naprosto senzační balení, které se musí hodit do každé domácnosti bez ohledu na stylu zařízení.  Jediné mínus je, že jsou poměrně drahé. Vyplatí se tedy počkat si na nějakou akci.

Mou nejoblíbenější vůní je pink sands - je jemná, sladká a nevtíravá. Mohu jen doporučit ;-)




SHARE:

neděle 14. prosince 2014

Oriflame zázračný kelímek - recenze

Zázračný kelímek od Oriflamu je už dlouhou dobu jedním z mých nejoblíbenějších výrobků. A i když by mohlo mnoho lidí namítnout, že s vazelínou z lékárny se udělá stejná "paráda" (a já na ní také nedám dopustit), určitě v mé kosmetické výbavě bude zůstávat i nadále.

Klasická verze ve světle růžovém kelímku je už v podstatě notoricky známá několik let. Musím tedy bohužel říci, že vůně a "chuť" je nic moc, ale na popraskané rty či suchá místa na pokožce je naprosto super. Mohu také doporučit na změkčení nehtové kůžičky či léčbu oparu po seschnutí.




Obsah kelímku je tuhý a není nutné jej skladovat v chladnu - nosím je bez problému v kabelce a na konzistenci to nic nemění. Balení je sice velice malé (doporučuji kelímek kupovat při různých akcích či slevách, protože jinak je cena vcelku vysoká s ohledem na malé 15 ml  balení - dle typu okolo 160,- ), ale vystačí velice dlouhou dobu. 

Nevýhodou malého balení a jeho tvaru je zhoršený přístup k samotnému obsahu. Pokud máte dlouhé nebo gelové nehty, je jeho vyjmutí a aplikace ještě těžší. 




Mým favoritem je kelímek s karamelovou "příchutí". Balení je stejné jako u klasické verze a stejně tak "funkčnost", ale chuťově je daleko lepší. 

Nově jsem také díky Oriflame akci získala kelímek vanilkový, kokosový a višňový - opět se u nich krom chuti nic nemění, ale ta změna je fajn a myslím, že by si asi každý vybral "ten svůj". 




SHARE:

Dětské tělové krémy a oleje - mini recenze

Tentokrát bych chtěla sepsat malé ohlédnutí za krémy a oleji, jež jsem u holek vyzkoušela a ke kterým se ráda vracím.


Slunečnicový olej
Klasický slunečnicový olej z lékárny nám doporučila i dětská lékařka ihned po narození holek a i když znám mnoho dětí, kterým vyhovoval, tak zrovna u nás totální katastrofa :-( Přestože by neměl vyvolat alergie a je čistě přírodní, tak obě naše holky se osypaly...
Tento za nás už nikdy.


Alpa Batole - tělový krém
Tento tělový krém byl vcelku v pořádku při používání na tělo, ale jinak mne příliš neoslovil. Dobře se roztíral a rychle se vsakoval, na obličej ale příliš dobrý nebyl - holky se lehce osypaly.




Seba med - tělový krém
Tento tělový krém používáme do dnes, ale výhradně na obličej (i přestože Seba med vyrábí také krémy na obličej, které nám ale příliš nesedí). Je lehký a příjemně voní. 
Za mne 1 :-)




Hipp - pleťový olej
Tímto olejem jsem nahradila slunečnicový olej z lékárny a do dnes se k němu ráda vracím - nejenom pro holky, ale i já se s ním občas namažu :-) . I když na mnoha fórech maminky k němu psaly o alergických reakcích, tak zrovna nám 100% vyhovoval ihned od prvních dnů po narození. Navíc nádherně voní. 




Oriflame baby oil
Za mne naprosté překvapení a milé potěšení. Pokud máte doma neposedu jako já, tak je tento olej jasná volba - přilévá se přímo do koupele, pokožku nádherně promastí a odpadá poté nutné mazání po koupeli.





SHARE:

čtvrtek 11. prosince 2014

Když už ty opruzeniny prudí.... mini rada

Krémy uvedené v předchozím příspěvku používám hlavně jako prevenci, ale když už opruzeniny vznikly, tak nám pomohlo následující:

Černý čaj
I když na vlhčené ubrousky nedám dopustit a nosím je všude s sebou, tak při opruzeninách se mi osvědčilo namočit vatový (větší odličovací) tampon do černého čaje, postižené místo pořádně omýt a nechat osušit. Následně střídat sprej Dermochlorophyl a mazání Imazolem


SHARE:

Krémy proti opruzeninám - mini recenze

Asi každá maminka někdy řešila, čím mazat svoje dítko, aby se neoprudilo. V dnešní době je výhoda, že vám ve větších lékárnách nebo u lékaře dají vzorečky různých krémů zdarma a můžete si vybrat, co vyhovuje mimču bez toho, abyste za testování krémů utratily nehorázné peníze (a že ty krémy nejsou nic moc levného asi zmiňovat nemusím).

I já jsem si udělala svůj soukromý průzkum a výsledky mám tu:


Sudocrem

Krém v plastové krabičce je vcelku tuhý a tak se hůře roztíral. Chránil ale dobře a nestíral se ihned po nasazení plenky. 
Nicméně při již vzniklých opruzeninách příliš nepomohl. 

Jako prevence super.




Rybilka Neo

Vcelku lehčí krém, který ale dobře promastí. Je potřeba jej ale nechat chvíli vstřebat, jinak ho papírová plenka docela vsákla.

Za mne zlatá střední cesta.




Avon baby - nappy rash cream

Výrobky Avonu mám celkově ráda a tak jsem neodolala a vyzkoušela tubičku s krémem koupit. Krém na mě působí docela dobře - jako kombinace sudocremu a rybilky, mastný minimálně a na kůži dobře drží. 

Myslím, že jej budu jako prevenci využívat dále. 





Bepanthen care mast

Za mne naprostá jednička a stálice v naší lékárničce nejen na opruzeniny, ale i při stroupcích či lehčích popáleninách. Velice mastný, ale i bez delšího vstřebávání se na kůži dobře drží a nestírá se do plenky. I při již vzniklých opruzeninách (menších) dobře pomohl. Vždy dávám na noc jako prevenci. 

Zůstanu mu věrná :-) 


SHARE:

pondělí 8. prosince 2014

Zvířecí ušanky jsou in

Sovičky prostě frčí a je jedno, kdo co říká :-)

Jsou roztomilé a podle mě ani dospělák v nich nevypadá nějak infantilně - samozřejmě záleží na výběru barev. A maminky, proč se se svými ratolestmi nesladit....

Jak mne napadla sovička? Myslím, že to byla jen otázka času, kdy se ke mne do tvorby i tento fenomén propracuje. I když jsem se dlouho zdráhala, tak jednou přišla kamarádka se slovy "..a toto zvládneš udělat? Chtěla bych rovnou dvě... " A já mám výzvy ráda, takže jsem prostě "nahodila na háček" a háčkovala. Do dnešního dne už je ten zástup sovích ušanek docela solidní, jak se můžete podívat na mém krátkém videu, a věřím, že ne konečný.



Poslední týdny se sice věnuji ve své háčkovací tvorbě nejvíce ušankám se sovím motivem, ale řekla jsem si, proč nevyzkoušet ještě jiná zvířátka, a tak tu mám kočičku, opičku a zajíce :-)




Sem tam si při procházce všímám, že maminky často dávají svým dětem jednobarevné a nudné čepice, až bych je ráda oslovila a nabídla veselejší, ale tak odvážná ještě nejsem. Toto je pro mne první krok ... 

Pokud se i Vám líbí čapka a chtěli byste ji pro své dítko nebo sebe, tak můžete objednávat na mém flershopíku ;-)

SHARE:

čtvrtek 4. prosince 2014

Dětské krémy do nepříznivého počasí - mini recenze

Jelikož už to počasí není zrovna nejteplejší, začala jsem u holek řešit (mimo oblékání na procházky) také to, jakým krémem je namazat, aby nebyly od větru a zimy moc "ošlehané".

Třeba se moje mini recenze hodí i někomu dalšímu. A samozřejmě  budu ráda i za případné tipy na jiné výrobky :-) 



Nivea Wind and Weather cream

Nivea je pro mne klasika, kterou si pamatuji ještě z dob, kdy jsem já sama byla malá. Plechovou kulatou krabičku musí znát snad každý a toto je modernější a propracovanější verze. 

Není tak hutná, jako klasická Nivea a ani nezanechává výrazně mastný film - jen lehký, který vcelku vydrží delší dobu (cca 2 -3 hodiny). Za mne bych řekla zlatá střední cesta, i když do většího mrazu bych dala silnější nános, aby opravdu chránil. 






Babydream  Wind - und Wettercreame

Pro mne novinka, kterou jsem před pár dny náhodou objevila v Rossmannovi  a zde platí "za málo peněz hodně muziky". Nerada u svých dcer experimentuji s kosmetikou, ale když nebyla aktuálně dostupná žádná z mých oblíbených značek (tj. Excipial, nebo Nivea), tak jsem zkusila toto a nelituji. 

Nepůsobí na mne příliš "mastně", ale přesto vytvoří na obličejíku hezký film, který vydrží vcelku dlouho.   Srovnala bych jej právě s výše uvedenou dětskou Niveou. Určitě budu používat dále.



Excipial Protect

Za mne naprosto číslo 1. Je mi jasné, že se může zdát divné dávat dítěti na obličej krém, jež je určen na ruce, ale byl nám doporučen od naší dětské lékařky ihned po narození holek a opravdu si jej nemohu vynachválit. Používali jsme celou první zimu a bez problému či jakýchkoli reakcí.

Je hustější a mastnější oproti předešlým krémům a zároveň vydrží hodně dlouho (ještě večer při koupeli byl poznat a to jsem mazala cca po obědě)




SHARE:
Blogger templates by pipdig