neděle 5. května 2019

Tvořivý týden #17

Hezký nedělní večer, tvořivci,

copak pěkného jste vytvářeli v tomto týdnu? Já se konečně odhodlala dokončit (no vlastně spíš začít) budny pro holky, které jsem měla už hodně dlouho nastříhané...

Původní záměr - asi tak někdy před měsícem - byl, že udělám holkám na střídačku k dračím bundám ještě jedny a tentokrát v černé barvě, s růžovými lemy a pár knoflíčky. No vlastně jsem to tak trochu i splnila a jen něco málo přidala. 


 

On se mi totiž pomalu ale jistě začal v hlavě rodit dost barevný nápad. Když to vezmu zpětně, tak asi mělo důvod, že jsem se dříve k tomu šití nedostala. Inu, začala jsem si plánovat bundy, které budou plné kytek ale zároveň budou stále nepřeplácané a něčím zajímavé...

Na stonky jsem použila hadovky, květiny vystříhala ze softhellu a doprostřed našila plastové knoflíky. Každý budna je opravdu originál, protože kytičky jsou různě dlouhé a jsou stříhané "od oka", čili žádná není jako ta druhá. Knoflíčky si pak samozřejmě vybraly holky.


No a když už jsem měla květiny našité, budny zkompletované, podsádky připravené a zbývalo mi vlastně už jen lemovat, tak mi klasický stroj vypověděl službu (a overlock, byť jej miluji, mi byl v tu chvíli na prd...). Manžel se opravdu snažil mi co nejrychleji pomoci a po kompletním rozebrání, vyčištění a  složení, které zabralo přes tři hodiny (možná čtyři), stejně chvíli prokluzuje. No uvidíme, zatím se s ním dá tak na 80% fungovat, jen neprošije více vrstev, jak jsem zvyklá, takže ještě jednou asi rozebraný bude a nebo poputuje do servisu...Hlavní bylo, že se mi budny podařilo došít. Samozřejmě jsem je ještě za tepla večer vyfotila - i když pořádně je skládat na fotku, aby nevypadaly pokrouceně dá zabrat. Mám z nich obrovskou radost a holky snad také :-)


 

 

A i když to počasí bylo tento víkend takové všelijaké, tak na chvíli holky bundičky vyvětraly a zkusily, jak se jim v nich bude venku běhat. No a samozřemě sedí skvěle. Já tedy holkám uděala o kousek větší, aby pod ní mohly mít ještě podvlečenou mikinu apod. a jsem moc spokojená. Inu střihy od Caramilly jsou prostě jistota! Tuto konkrétní bundu (tedy střih na ni) můžete zakoupit ZDE.A to bychom měli vše... Pokud mne sledujete na sociálních sítích, tak víte, že jsem ještě dneska začala šít dle tohoto střihu mikinkové bundy z happy fleecu, ty ale ještě nejsou zcela hotové, takže vám je ukáži příště. 

Dobrou s kobrou!

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig