pondělí 31. července 2023

Maria Nikolai: Dcery naděje (30/2023)

 Hezký večer, knihomolové,

jsou dny, kdy se začtu a nepřestanu, dokud nedojedu na konec. A přesně to se mi stalo s tímto kouskem, který jsem si před pár týdny vzala s sebou na dovolenou... 

Přiznám se, že první, co mne na této knize zaujalo, byla naprosto nádherná obálka. Mám ráda historické romány i příběhy, u kterých si říkáte "tohle se opravdu mohlo kdysi stát", a doufala jsem, že toto bude jeden z nich. Autorku jsem do té doby neznala, ale po malé rešerši jsem zjistila, že to je ta stejná, co napsala Čokoládovnu, kterou si plánuji také přečíst, jelikož jsem četla jen chválu a skvělé recenze. To pro mě bylo něco jako potvrzení záruky, že to bude správná dovolenková kniha pro mne. 


Nádherný příběh jedné rodiny, kterou zasáhne válka hned v mnoha ohledech, ale nevzdávají se. Když se vrátí Helenin otec domu zlomený nejen válkou, ale i pocitem méněcennosti kvůli amputaci nohy, tak se zprvu zdá, že bude nutné starý penzion prodat. Ale Helena se nevzdává  a navíc získá nečekanou podporu od tajemného šlechtice, který u jejich dveří hledá zároveň odpovědi na nedávné události ve svém vlastním životě... Velice příjemná kniha, která se čte opravdu sama. Krásné popisné pasáže, jež vás uvedou do celkového děje, ale zároveň podpoří rychlý tok celého příběhu. Určitě to není poslední kniha od Marii Nikolai, kterou jsem si přečetla. Naopak :-) 

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig