čtvrtek 25. prosince 2014

Domácí křupavé houstičky

I když je teď doba cukroví, řízků a bramborového salátu, tak myslím, že domácí křupavé housky přijdou k chuti.

Já hledala různé recepty po netu a i jsem měla jeden od kamarádky. Nakonec jsem je tak nějak všechny smíchala dohromady a vyšli mi super pletýnky. I když...

První várka zas až tolik povedená nebyla. Už při kynutí to těsto "rostlo" pomalu a po upečení byly takové moc hutné. Dávám to osobně za vinu droždí z pytlíku.
Ale na pohled se mi líbily - no alespoň to :-)O den později mi to nedalo a zkusila jsem housky znova. Tentokrát již s klasickou kostičkou droždí. A abych to kynutí ještě podpořila, nejprve jsem si udělala klasický kvásek. A to bylo ono! Těsto krásně kynulo a po upečení byly housky opravdu krásně křupavé a uvnitř nadýchané. 

A co že to bylo za recept? 

půl hrnku oleje
lžička cukru
lžička soli
hrnek mléka
kostka droždí
5 a půl hrnku mouky - případně ještě trochu přidat, aby těsto po zpracování nebylo lepkavé
3 vejce


Postup:

Z droždí, cukru a trochy vlažného mléka uděláme kvásek a necháme ho trochu "růst". Poté přidáme vše ostatní (včetně zbytku mléka) a uhněteme vláčné těsto. Poprášíme moukou a dáme cca na 1 hodinu kynout. 
Z těsta poté upleteme housky nebo uděláme bulky a posypeme solí, kmínem, mákem, sezamem..... a dáme upéct do zlata - cca na 20 min (při 175 stupních v horkovzdušné troubě).

Dobrou chuť! :-)SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig