sobota 11. listopadu 2017

Baletní dortík

Pěkný podvečer, kuchaříci,

holky měly v týdnu narozeniny, a tak dortíky nemohly chybět. Sice o něco později, abychom je měli na víkend. Navíc jsem to nakonec pojala jako překvapení a do dortů se pustila včera večer.

Před nějakým časem jsem na internetu viděla video, jak udělat panence dortové šatičky. Moc se mi to líbilo a zároveň mi to přišlo relativně jednoduché - no krapet jsem to podcenila. Ale pěkně popořadě...

Nejprve jsem si tedy udělala korpusy (dorty samozřejmě musely být dva). Zvolila jsem bábovkovou formu a těsto takové klasické. Na jeden korpus budete potřebovat:

4 vejce
3/4 hrnku cukru
1 vanilkový cukr
1/2 hrnku oleje
3/4 hrnku mléka
1 hrnek polohrubé mouky
1/2 hrnku hladké mouky
1 prášek do pečiva

Vymíchejte do hladkého těsta a dejte upéct na 180 stupňů na cca 30 minut. Korpus dejte vychladnout a připravte si krém. Původně jsem chtěla udělat krém ze smetany a mascarpone, ale nikde jsem přes den nemohla sehnat mascarpone. Nakonec jsem  tedy koupila klasickou krémovou náplň a připravila tu.  Rozdělila jsem ji na dvě části, do jedné ještě přimíchala Granko na chuť a obarvení.


Korpus jsem si rozkrájela na 3 pláty.


Jeden jsem potřela světlou náplní, druhý tou tmavou a opět složila bábovku dohromady. Nakonec jsem ji potřela krémem celou.


Následně jsem si začala připravovat zdobení - fondán na potažení, marcipán, barvivo a perličky.


S fondánem jsem pracovala poprvé a řeknu tedy, že to není žádná legracet. Vyválet a natáhnout, aby se netrhal, no už jsem trochu nadávala.... Navíc jsem si stále držela ideu šatiček, a tak jsem ty okraje chtěla lehce zvlněné.
Co bylo potřeba jsem zařízla a zarovnala.


Pak jsem si nachystala koupené panenky - omotala půlku těla folií, aby nebyly od dortu špinavé a strčila je do bábovkové díry...


...a jasně, ty nohy byly moc dlouhé.... to už opravdu nebyla sranda a mě div nebral amok. Ok, baleky tedy budou na dortíku jen sedět a cachtat si nohy v žužu bonbonech.


Barvou jsem obarvila marcipán a vymodelovala kytičky, puntíky a písmenka. Pak ještě pár peliček a hotovo... 

Cukrářka ze mne nebude, ale i přes všechno nadávání, vztekání se a pomalu vyhazování z okna, mne to bavilo. Holky navíc měly ráno opravdu velikou radost. A to je pro mne to nejhlavnější!
Pokud vyzkoušíte (klidně i bez panenky), tak přeji dobrou chuť! :-)


SHARE:

6 komentářů

 1. Ale máš je moc krásné! A udělala jsi velkou radost... :-)Přeji hlavně hodně zdravíčka! D. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ten pocit, kdyz se ti zda, ze se ti nic nedari, nic ti to proste nejde a nakonec to dopadne takto krasne..

  Uplne jsem se do tebe vcitila..

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné dortíky :) myslím, že se opravdu povedly :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig