pátek 22. prosince 2017

DIY: Vánoční drobnůstky, co zvládnou i malé děti

Pěkný večer,

Vánoce se blíží a já mám pro vás pár tvořivých tipů, jak zabavit děti (nejen) při čekání na Ježíška.


Pusťte si koledy, vezměte korálky, sušené ovoce, provázky, stužky, tavnou pistoli... a jdeme na to.Nám zní koledy zejména od Čechomoru. Co u vás?


Pomocí drátku (můžete také použít jehlu a nit), korálků a stužky můžete vytvořit velice hezké a jednoduché ozdobičky ve tvaru stromečků.
Bylo nám doma líto zbytků stužky, a tak jsme s holkama udělaly pár jednoduchých mašliček na pověšení.


Dalším kouskem, kterým můžete zdobit, je kolečko z korálků navlečených na drátku. 


Hodně nás začalo bavit hrát si s provázkem lepeným tavnou pistolí na různé tvary. Stromeček jsem vám ukazovala již ZDE


Nazdobit ale můžete i obyčejné zavařovací sklenice. Již loni jsem vám ukazovala, jak je možné věnovat cukroví v zavařovačce - je to netradiční a roztomiý dárek. Já v tom budu letos pokračovat a tentokrát právě v olepených variantách.Pokud máte málo provázku, tak můžete udělat jen jednoduchou (či dvojitou) mašli a případně nalepit něco drobného. Já navíc využila sklenice od instantní kávy, které se mi díky zavírání líbí, ale zas pro ně nemám tolik využití. Moc se mi tento nápad líbí a obdaruji takovými sušenkami (nebo tedy v tomto případě kokoskami) příbuzné o svátečních návštěvách. 
Myslím ale, že i na "mimovánoční" dobu je toto fajn tip, jak připravit "homemade dárek" pro paní domu, pokud jdete někam na návštěvu. Vymýšlíte také podobné drobnůstky? Pochlubte se... :-)

SHARE:

2 komentáře

  1. Prima tvoření. :-) My jsme s dětmi naposledy "vyráběli" vánoční papír na dárečky. Slabý hedvábný papír jsme potiskali, nebo pomalovali podle fantazie. Koupila jsem zlaté a stříbrné barvy, fixy, gelovky, aby se obrázky trochu leskly. Do nich jsme zabalili vánoční vzkazy, přáníčka. ;-) D.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To je moc fajn nápad. Holky jsou tedy zatím ježíškové, ale papír by šlo vymyslet i třeba na narozeninové dárky apod :-)

      Vymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig