neděle 3. prosince 2017

DIY: Háčkovaný zimní věnec

Pěknou adventní neděli,

konečně mám doma háčkovaný zimní věnec a ráda se o postup na jeho výrobu podělím i s Vámi...

Záměrně jej nazívám zimním a ne adventním. Ono totiž tento nám bude na dvěřích zaujímat čestné místo opravdu až do jara :-) Je to jednoduché. Vyberte si akrylovou přízi (já použila přízi Vlnika Cilka) ve dvou barvách.

Jako základ potřebujete klasický korpus (zakoupíte v hobby marketech či květinářství) a uháčkovaný obdelník. Co se háčkování týče, tak si vystačíte s krátkým sloupkem (KS), dlouhým sloupkem (DS), řetězovým okem (ŘO) a reliéfním sloupkem (RS).

Na obháčkování korpusu o průměru 24 cm začínáte řetízkem ze 40 ŘO z šedé barvy. Následně pak udělejte řadu z DS, dalších 5 řad pak reliéfních sloupků s tím, že střídáte přední a zadní RS.

Vyměníte barvy příze a 6 řad háčkujte čistě DS. Takto střídejte. Celkově byste měli mít 4 šedé bloky a 4 červené (červeným končíte).


Vyzkoušejte, zda vám délka sedí. pokud ano tak začnete s obalováním...


Oba konce obdélníků sháčkujte (či sešijte) k sobě.


Natáhnětě na korpus a sháčkujte k sobě tak, jak je na fotografii níže.


Na vrvhní mašli si připravte pásek - uháčkujte řetízek z 50 ŘO a následně tři řady krátkých sloupků.


Vytvořte jednoduchou mašli a uprostřed spojte knoflíčkem.


Na zdobení jsem pak ještě pořídila malou skřítku - můžete si nějakou vyrobit nebo (stejně jako já) zakoupit - tuto jsem koupila v květinářství za cca 35,-) .


Všechny části na ozdobení jsem přišívala jehlou a nití - můžete i přilepit, ale přiznám se, že mi to přišlo trochu škoda.


Nechtěla jsem věnec příliš přezdobený - přecijen už tím, že je háčkovaný, tak je výrazný. Na dozdobení jsem tedy zvolila ještě jemné dřevěné vločky z Alliexpresu.


A je hotovo :-) 


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig