čtvrtek 31. srpna 2017

Hurá směr Ústí za kulíšky

Pěkný večer,

když jsem začala vymýšlet obsah balíčku pro nemocnici v Ústí nad Labem, říkala jsem si, že tentokrát bych mohla napsat i malý článeček. No a je tu :-)

Nebojte, nebudu si tu klepat po ramenou a chválit se, jak jsem dobrá. To vůbec. Ale vím, že mě sleduje i hodně těch, co různě tvoří - šijí, háčkují, vyrábí šperky..., a třeba by se rádi zapojili do nějaké pomoci, jen neví jak, tak toto by mohl fajn tip.

Balíčky pro kulíšky chystám velice ráda. Zaprvé je to pro mne příjemný relax a za druhé možnost vlastním relaxem trošičku pomoci i někomu dalšímu. 


Způsobů pomoci je samozřejmě vlastně nepřeberné množství. Od různých FB skupinek až po různé instituce či projekty.
Za mne je jedním z nejpovedenějších (a mému srdci nejbližších) projekt Nedoklubka Mámy pro mámy. Informace o něm naleznete na webu ZDE.
Jak to celé funguje? Na webu naleznete popis, co která nemocnice - samozřejmě nemusíte podporovat jen jednu, ale naopak více, je to jen na vás, potřebuje, poté danou věc vytvoříte a zašlete koordinátorkám, které vždy jednou za čas vše předají v nemocnici.
Pominuli to, že koordinátorky jsou super ženské, se kterými můžete vše probrat a poradit se (obecně doporučuji vždy před zahájením tvorby nejprve koordinátorku nakontaktovat a domluvit se na detailech), tak nezatěžujete nemocnice jednotlivými dotazy apod.


Jako tu "svou" nemocnici jsem si již kdysi vybrala Apolinář,  mám k ní osobní vztah a vlastně důvod "vracet jim" mám a budu mít až do konce života, ale protože jsem již před delší dobou oslovila i koordinátorku Štěpánku z ústecké nemocnice (opět díky osobním vazbám), dělím ty dárečky ve finále mezi nemocnice dvě. No a jak víte, tak bych stejně nejraději (zejména třeba chobotničky) vecpala všude, pokud bych mohla - a jednou se k tomu určitě dostanu :-)

No a právě Štěpánka je ten tip človíčka, se kterým se hrozně dobře na všem domlouvá, je přístupná návrhům, novinkám a bez okolků poradí - mimochodem ona je jedna z těch, díky komu jsou chobotničky tak "profláknuté". To se vám hned lépe tvoří.
Já jsem jí tentokrát napsala, že bych ráda věnovala nemocnici na zkoušku mimi hnízděčka ve velikosti uzpůsobené právě mini kulíščí velikosti. Slovo dalo slovo a dvě hnízdečka už čekala na odeslání - samozřejmě oboustranná, jak už je mým zvykem.
A jelikož jsem si uvědomila, že ta hnízdečka jsou v barvách spíše holčičích, tak jsem udělala ještě jedno klučičí s dinosaury :-) Co by to bolo ale za balíček bez kulíšku. Já tentokrát zkusila novou verzi (na ty klasické máte i zde na blogu návod) a moc se mi líbí. Zároveň již pro vás chystám návod na ně, tak doufám, že jej někdo využije :-)Chobotničky - jak já jsem ráda, že se tento zahraniční projekt dostal a uchytil i v ČR. Sice jsem teď neměla tolik času na jejich výrobu, ale určitě s nimi nekončím. Naopak mám vcelku pěknou zásobu příze a už se těším, jaké vyrobím (z těch melírů jsou pokaždé jiné).  Do balíčku jsem přidala tři chapadlinky. 
I pokud neumíte tvořit, tak nemusíte zoufat. Mnoho nemocnic potřebuje také dětské mini oblečení. To pak máte vlastně i důvod (a že veliký) jít nakupovat. Jen ty pidi midi věci se hrozně špatně shání. Je to taková mravenčí práce.


Ale jo, mám ze sebe vlastně radost, když vidím, kolik se toho podařilo sejít a odeslat v relativně krátké době. Už se těším na reakci ohledně hnízdeček, protože látky mám dostatek a určitě bych tvořila další. Uvidíme.

Pokud tedy i vy uvažujete o něčem podobném, neváhejte. Je to jednoduché a tak moc fajn - veřte mi, že vždy zpětnou vazbu díky koordinátorkám mít budete. To vás dokáže nakopnout. Porozhlédněte se po zmíněném webu, připojte se na FB do skupinek Nedoklubka (a prosím, vždy čtěte pokyny ihned jako první a bez porady s kompetentními osobami neexperimentujte) a užívejte si příjemný relax.

Kdo jde do toho?


P.S. Chcete i do budoucna podobné články o kulíščích balíčcích - neslibuji pravidelně, ale třeba pro občasnou inspiraci 2-3x do roka? :-) SHARE:

4 komentáře

 1. To je krásný! :) Určitě jsem pro v pokračování těchto článcích.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 2. Už tu mám dvě chobotničky a jednu čepičku, nic moc, moc to neumím, ale snažím se dát do Vánoc dohromady balík �� Díky tobě. Předtím by mě to asi nenapadlo. Takže děkuji a vzhůru k háčkům ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásné! A nemáte zač děkovat. přesně proto sem tam takovýto článek píši, aby se o tom dozvědělo co nejvíce lidí a přidalo se. Ono není důležitý počet, to se nemusíte kvůli tomu trápit, ale cení se každá snaha. Jsem opravdu moc ráda a za kulíšky a koordinátorky moc děkuji! :-)

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig