čtvrtek 3. května 2018

Chvilka v kuchyni #15

Pěkný večer,

chcete opět po týdnu nakouknout do mé kuchyně? Ano? Tak jdeme na to... :-)

Vývar je u nás prostě základ, to říkám pokaždé. Jednoduchý zeleninový s nudlemi a šlehaným vajíčkem. 


A protože byla tentokrát i chuť na něco trochu jiného, udělala jsem kmínovou s bramborem a trochou krupice. Mňam!


Rychlé těstoviny s vepřovým masem a propasírovaným rajčetem, to je jistota, když je potřeba něco rychlého a dobrého. Dochutila jsem je provensálskými bylinkami a holky se tedy doslova oblizovaly...


Miluji vajíčka na všemožné způsoby, ale musím se trochu držet zpátky kvůli žlučníku. Ovšem kolikrát neodolám a taková omeleta se slaninou a olivama, je pak výbornou rychlou večeří. Samozřejmě k ní ještě přikusuji domácí pečivo :-)


Nedělní oběd jak se patří, to je kachýnka se zelím a mramorovými knedlíky. Té mi opravdu neodoláme.


A protože mi zůstalo trochu masa z kachny, hodila jsem je do vajíčka, umíchala a navršila na domácí podmáslový chléb a večeře byla na světě. 


Grilování teď bude stále aktuálnější. Tentokrát jsme kromě hermelínu měli i výborné šunkové klobásky.


Mazance jsem zvyklá dělat na Velikonoce, ale tentokrát jsme nějak neodolali a dva malinké jsem udělala i mimo. Jedná se o tvarohovou variantu a musím říct, že se po nich jen zaprášilo, což mě opravdu těší :-) Puding jsme dříve tolik nedělali, ale teď si ho nějak holky oblíbily, a tak o víkendu nechyběl. Samozřejmě s piškoty.


Když už nevím, co ke snídani, tak volím něco rychlého. I když v případě mandlovek se kvůli kynutí nedá o rychlosti moc mluvit. Máme je ale hodně rádi, a tak se do nich vždy pouštím bez váhání. Většinou nám vydrží sotva do druhého dne.Chlebopečení (a houskování) teď trošičku šidím, ale většinou si alespoň jeden bochník neodpustím. Samozřejmě vždy řádně nazdobený a tentokrát v podmáslové variantě - příjde mi, a nevím, zda se mi to jen nezdá, že je tento druh chleba déle jako čerstvý. 


Na zahradě nám to kvete a obrůstá, a tak jsem otrhala mladé smrkové výhonky prvně zkusila smrkový sirup. Více o něm najdete ZDE.


Ano, jídla se kolíkrát opakují, ale zase je možné se inspirovat tím, jak poskládat (vymyslet) jídelníček na dny, kdy opravdu už nevíte, co uvařit. Já se k těmto článkům i sama ráda vracím a přemýšlím si pak o tom, co už delší dobu nebylo a co vařím pořád (o polévkách nemluvím, tak jsme jasně vývaroví... :-) ).

Jaká jídla se ve vašem jídelníčku neustále opakují?
SHARE:

2 komentáře

 1. Zase mi děláš tvými fotkami chutě :-D Nejvíce mě zaujaly ty těstoviny s masem a rajčaty, to někdy vyzkouším :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D a to už stahuji fotky z tohoto týdne :-D děkuji za pochvalu! :-)

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig