sobota 27. července 2019

Mňauketýři

Hezký večer, kočičáci,

lidé se prý dělí na ty psí a kočičí... no nevím. Já jsem asi nějaká rozdvojená (rozčtvrcená... co já vím ještě), protože mám ráda veselý domov, ke kterému patří kočičky, pejsci i ostatní zvířátka....

Když jsme se loni u jedněch známých mazlili s malými koťátky, tak mě holky hodně lámaly, abychom si jedno dovezli domu. No byla jsem už na hraně, ale s vědomím morčat, jsem do toho nechtěla jít a řekla si, že až za rok, kdy už jsme plánovali bydlení jinde se zahradou, kde by kočička mohla vegetit. Víceméně jsme se i takto domluvili, že pokud by i za rok byla koťátka, tak si jedno vezmeme...A co se nestalo. O rok později jsme si už opravdu na koťátko čekali - a ne na jedno, ale rovnou dvě, aby jednomu nebylo smutno. Bylo domluvené, kdy si je vyzvedneme, abychom měli čas si pro ně vše nachystat. A tak jsme jim připravili vlastní kout s pelíšky, miskami, hračkami a kočkolitem - ano, i ten mají, i když jsou "venkovní", a chodí na něj, i když sem tam taky nechají dárek někde na zahradě. Nicméně účel, abychom se "nebáli" hrábnout do hlíny, to vcelku plní dobře. 

 

Jak jste si ale už mohli všimnout, na fotkách jsou koťátka celkem tři. Jak k tomu došlo? Inu, jedno si nás vybralo samo  pár dní před tím, než jsme dovezli ty "naše" - tedy zcela upřímně mám podezření, že tu malou kočičku někdo schválně vyhodil u silnice, podle toho, v jakém byla stavu...  Asi je vám jasné, že to prostě nešlo jinak a kočička zústala také u nás. Začala se krásně dávat dohromady a teď je z koťat nejsilnější a nejvější dravec, který se jen tak nedá.

 

Když už se u nás sešla všechna koťata, bylo to první dny vcelku hlasité -  hučení, syčení, prskání... Až jsem se bála, že se jen tak nezkamarádí. Po pár dnech bylo ale vše zapomenuto. Naši rarášči drží při sobě, dokáží vymyslet neuvěřitelné blbosti, kašpařit na maximum a v posledních dnech také po očku sledovat novou psí kamarádku.

 

Stejně jako Dumasovi mušketýři byli původně tři a přidal se k nim D'Artagnan, tak i naši tři mňauketýči se nyní seznamují s čtvrtým do party...


Určitě o nich ještě hodně uslyšíte :-)

SHARE:

2 komentáře

  1. U vás se to tedy hezky rozrostlo. Taková počínající minizoo :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No trošičko :-) ale na zoo to ještě není, to bude chtít ještě pár zvířátek :-)

      Vymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig