pátek 9. srpna 2019

Chvilka v kuchyni #30

Pěkné odpoledne, kuchaříci,

Co pár předvíkendových tipů z kuchyně? Určitě se neztratí.. :-)


Polívky jsou nutnost, ať už vývary s nudlemi a zeleninou......nebo husté krémy z MioMatu. Musím říct,že ten nám opravdu hodně ulehčuje práci a šetří čas. 

 

Obědy, večeře... kolikrát už nevím, co vařit. Také to tak máte? Tentokrát jsem i po dlouhé době udělala rajskou s těstovinami a pečenými masovými kuličkami. 


Francouzské brambory naprosto miluji a máme je díky tomu co chvíli. Je to vcelku rychlovka nenáročná na přípravu. Prostě se vše peče v troubě.


Holky si poručily kuřátko. Jen tak, s chlebem a zeleninou... zmizelo z talíře během chvilky :-) 


Šunka, zelenina, smetana a těstoviny. Kdo by odolal... Já tedy ne. 


Výpečky nemusí být jen s knedlíkem a se zelím. Já je tentokrát udělala se salátem a s domácím chlebem. 


Je vcelku fajn mít v lednici schované pizza těsto. Domácí kváskové vám vydrží připravené třeba i tři dny. A příprava je pak mega rychlá. Pizzu máme hodně rádi a už tak půl rok nekupujeme polotovary, ale mám práve vždy nachystané těsto domácí.


Svačinky - něco malého na zub. Slaného či sladkého a v kombinaci s ovocem. To mají holky hodně rády.

 

Míša řes si můžete podle mého návodu upéct i sami. Je to opravdu jednoduché a moc dobré. Najdete jej ZDE.


Jogurtová mramorová bábovka v nebábovkové formě :-) Tak trochu můj špatný zvyk posledních týdnů - zejména když mám doma bábovkové formy...


Dva měsíce se vyráběla - trůnula na lince, kde jsem ji pečlivě promíchávala. O čem je řeč? O domácí griotce. I třešně jsem pak využila k pečení...

 

Kváskové pečení mě hrozně baví. Ano, je to zdlouhavější, ale je to taková hezká práce s těstem, která má úžasně voňavý a velice chutný výsledek. A celý ten proces je i moc fotogenický. 

 

 

 


Když už jsem měla doma opilé třešně, tak jsem zadělala na slaké kynuté koláče a uděla dvě verze - s marmeládou a se zakysankou smíchanou s marmeládou. Třešně jsem dala vždy jen na půlku koláče. Mňamka!

 

 

Dobrou chuť!
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig