pátek 27. září 2019

DIY: Psí hacafráček

Hezké odpoledne,

trochu se ochladilo, a tak naše malá Gigi má problém ráno vylézt z pelechu - ono tedy jej máme i my, co si budeme povídat... :-)

No ale protože je právě chladno a mohla by to odnést záda či ledviny, zejména když se jedná o malé štěňátko, tak jsem si řekla, že lehké zahřátí na ten první ranní přechod by neuškodilo.  Pokud se vám líbí, tak si můžete také vyzkoušet ušít....


Jako materiál jsem zvolila letní softhell s membránou. Kolem krku je pak límec z úpletu. Ten je lemovaný gumovou pruženkou a zapínání na suchý zip. 


Nejprve si přereslete na papír rozměry pejska, potřebujete:
- délku zad od krku po ocas
- délku od vrchu zad po břicho
- obvod krku (děleno dvěma)

Překreslením by vám měl vzniknout tvar jako vidíte na fotografii níže. Ten přenášíte na přeložku látky (ta je v zádové části). K tomu ještě ustřihněte pás široký jako spodní část břicha a dlouhý jako 3/4 délky obvodu. 
Tento pás přišijte k jedné straně (bude sloužit poté jako zapínání. Kromě části, kam budete našívat nákrčník, vše olemujte kolem dokola, ... 


... aby vám vznikl takovýto tvar.


K obvodu krku přičtěte cca 2-3 cm a vytvořte z bavlněné látky nákrčník dlouhý 10 cm. Návod, jak ušít nákrčník naleznete ZDE - je to stejný postup jako např. na dětskou čelenku, jen upravíte rozměry.


Nákrčník našijte k oblekové části. 


Našijte suché zipy - jeden na konec dlouhého pásu a druhý na zádovou část. 


A máme hotovo! :-)  SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig