neděle 12. března 2017

Tvoření s dětmi: Jak se učíme vyšívat

Pěkný večer rodičové,

u nás doma se pořád něco vyrábí. Jsem moc ráda, že i holky to baví, a tak vymýšlím, hledám inspiraci  a vyrábím i to, co by mě dříve nenapadlo.

Tentokrát jsem se inspirovala na blogu Pro Šikulky, kde jsem našla právě způsob, jak děti naučit vyšívat.  Mimochodem, pokud tuto stránku plnou tvořivé inspirace, neznáte, určitě neváhejte. Je naprosto úžasná!Nejprve si na karton nakreslete to, co chcete vyšívat - pokud jste stějně malířsky "nadaní" jako já, tak nejprve tužkou :-)


Následně šroubováčkem udělejte dírky pro vyšívání - vzdálené od sebe cca 1 cm.


Na vyšívání jsem vzala klasickou bavlnku, ale např. i vlna by byla fajn. hlavně ať je silnější - klasická nit by se mohla uzlíkovat a to při dětské trpělivosti neručí dobrý výsledek. 


Tyto tupé plastové jehly jsou na cvičné vyšívání super. Pořídila jsem je před časem na e-shopu Stoklasa.Stačilo párkrát ukázat a holky už pak vše zvládly samotné. Sem tam menší výpomoc, ale jinak jim to šlo moc dobře.


Jsou to moje šikulky!

SHARE:

4 komentáře

 1. Dobrý nápad.... Škoda, že já osobně jsem neměla na vyšívání nikdy trpělivost :D

  OdpovědětVymazat
 2. Podobně jsem dělala s dětmi ve družině záložku. Nakreslili a vybarvili jsme housenku, děti si obvod proděravěly pomocí špendlíku a pak už šily předním stehem dvakrát dokola. Já jim hotová díla zalaminovala, aby záložky chvíli vydržely. ;-)Jindy jsem vytiskla omalovánku na čtvrtku, děti si vybarvily a poté obšily. Vypadalo to moc hezky. ;-) D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To zní take moc dobře. Děkuji za tip! Hezký večer :-)

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig