středa 21. prosince 2016

Ježíšek už klepe na dveře

Pěknou středeční večer,

také jsou u vás vánoční přípravy v plném proudu? No i když vlastně.... ;-)Poslední dny jsem se snažila zásobit nás hlavně pár kousky cukroví. To aby bylo co zobat u pohádek. Mám pocit, že jiné roky jsem těch druhů chystala více, ale letos mi elán nějak schází. Popravdě tedy stále přemýšlím, jestli náhodou ještě něco neupeču. Inu, sama nevím :-)

A tak se dnes můžete na pár fotografiích podívat, jak to pečení u nás probíhalo.


Letos jsem většinu cukrátek pekla z klasického lineckého těsta, které jsem případně "obohatila" o kakao či kokos. Ale přiznávám, že jsem si i vypomohla těstem kupovaným - například na vanilkové rohlíčky. Mimochodem, ty se po cca 2 týdnech tak nádherně mňamózně rozležely. Krása :-) 


Snažím se využívat klasická kovová vykrajovátka, která mám již roky, ale ani vánoční razítka jen tak nestála stranou
Každý rok si říkám, že bych si mohla pořídit nějakou plničku. No letos jsem na to šla fištrónsky s igelitovým pytlíke - náplň a poleva pak nebyl problém a úklid rychlovka. Pro tentokrát jsem vyzkoušela na spojení fíkovou marmeládu. Výsledek? Výborné! Nepřeháním. Zejména v kombinaci s kokosovou variantou lineckého se jedná o lahodu.


Ale jinak je tedy 90% plněno krémem ze salka - ten má manžel i dcerky nejraději, tak proč neudělat radost. A mne tedy také moc chutná. Čokoláda a mandlička už jsou jen malá nutnost :-) 
Mám prostě úžasné pomocnice... :-) 


...perníčky ozdobily téměř bez mé pomoci (no trošičku jsem pomáhala, ale jen jako podpora :-) )A aby nezůstalo jen u cukrátek, tak i něco na zapití musí být ;-) 


Prozraďte mi, jak se chystáte na vánoční svátky?SHARE:

2 komentáře

  1. Hezké to máš Zdeni. Já letos pekla také méně druhů...ty tvoje 👭pomocnice bych brala také🎄🎄🍪

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig