čtvrtek 21. ledna 2021

Chvilka v kuchyni #3

 Pěkný večer,

co v posledních dnech vaříte? Já se snažím jídla trochu odlehčovat, méně sladit i solit (i když my solíme obecně málo) a také více zapojovat cácorky s pomocí. Mám tu opět pár tipů.... 

Jogurtové snídaně s oříšky a spoustou ovoce, to je něco co mne opravdu baví a moc chutná. Navíc člověk jí i očima a to v tomto případě rozhodně není těžké vymyslet, aby vše i oko zaujalo. 

 

Polévky jsou u nás téměř na denním pořádku. Hodně často v podobě vývaru. 


Nicméně před časem mne oslovili z KetoFit, zda bych neodzkoušela pár jejich kousků a i když pro vás chystám i samostatný článek, tak musím říct, že zrovna třeba žampionový krém si hodně chválil manžel. 


Stejně tak mu vcelku i chutnala žampionová omeleta, která je hotová raz dva a jako rychlý oběd či večeře rozhodně zasytí. 


Kuřecí nudličky se smetanovou - nivovou omáčkou a k tomu americké brambory. To je naprosto výborná kombinace, kdy pokud brambory připravujete v horkovzdušném friťáku či troubě, tak není ani příliš mastná. 


Milujeme kombinaci masa, zeleniny, smažených nudlí a mungo klíčků. Tentokrát s kuřecími nudličkami a lehce zakápnuté sojovkou. 


Knedlíky s míchaným vajíčkem jsou mým oblíbeným "dětským"jídlem a jednou za čas se k němu ráda vrátím. 


Toustový chléb se sýrem ve vajíčku - opět rychlý "homeofficový" oběd, který vás zasytí a je moc dobrý. Sladká svačinka v podobě Panna Cotty a ovoce je moc fajn volba.


Ráda kombinuji klasickou mouku s kokosovou, rýžovou či mandlovou. Pečivo je ale o něco křehčí a tak se u velké bábovky dost často stává, že praskne. Malé bábovičky ale drží dobře a jsou krásné nadýchané. 

 

Po dlouhé době jsem upekla banánkový chléb s ovesnými vločkami. Přišel k chuti a určitě jej zase brzy upeču.  


Domácí bagetky se slunečnicovým semínkem a s příměsí špaldové mouky. Krásně jemné, nadýchané a moc dobré. 

  


Svačinkové inspirace:

 


 


Dobrou chuť! 
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář, Vaše data zpracovávám v souladu s GDPR.

Blogger templates by pipdig